מטפלת לקשישים – תהליך ליווי מלא למבוגרים

מטפלת לקשישים – תהליך ליווי מלא למבוגרים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מציאת מטפלת לקשישים זו החלטה משמעותית שיכולה לשפר את איכות החיים של יקירכם במידה משמעותית. המטפלת הנכונה יכולה לעזור לקשישים לצאת יותר, לעסוק בפעילות מהנה, או פשוט לדאוג להם ולארח להם לחברה על בסיס יומיומי. 

מכיוון שמטפלת נמצאת עם הקשיש סביב השעון, עליכם לבחור נכון. בחירה נכונה תבטיח לכם המון שקט נפשי. מכיוון שאינכם תמיד יכולים לדעת את מי תקבלו, ריכזנו לכם כמה מהפרטים החשובים שיעזרו לכם לאורך התהליך ויאפשרו לכם לקבל החלטה בכובד ראש ובמלוא הרצינות. 

מטפלת לקשישים – מה תפקידה?

מטפלת לקשישים יכולה להשפיע המון על האופן שבו היקרים לכם ינהלו את חייהם. מכיוון שרוב הקשישים היו רוצים להישאר בבית כל עוד יכולים, מציאת מטפלת שתדאג לכל צרכיהם היא ללא ספק אתגר. האתגר רק עולה כאשר הקשיש אינו יכול לנהל אורח חיים עצמאי, או סובל ממחלה כרונית. 

תפקידה של המטפלת הוא לסייע לקשיש בעת ביצוע פעולות שגרתיות כמו למשל רחצה, הלבשה, הכנת ארוחות, פעילויות ביתיות, צרכים ועוד, אך כמובן שסוג הטיפול כרוך במצבו של הקשיש ובצרכיו. יש מטפלות שמנוסות בסיוע לקשישים הסובלים מנכות כרונית או פציעות ויכולות לשפר את אורח חייהם. לכן רגע לפני שאתם בוחרים במטפלת כזו או אחרת, עליכם להבהיר לעצמכם מה בדיוק הצרכים שלכם. 

יצירת תיאום ציפיות

לפני שמעסיקים מטפלת חשוב מאוד לפרט ולתעדף את הצרכים של הקשיש, ואת הציפיות שלכם כמשפחה מסוג ואופן הטיפול. הכינו רשימת ציפיות כמו למשל מהו סוג הסיוע שהקשיש צריך ומה אתם מצפים מהמטפלת לעשות, כלומר מה סוג העזרה לה המטופל זקוק. האם הוא זקוק לעזרה באכילה? ברחצה? בהלבשה? האם יש להסיע את הקשיש לטיפולים או לרופא? האם המטפלת תבצע גם עבודות נוספות כמו למשל ניקיון של הבית או קניות?

כאשר אתם מבינים עושים תיאום ציפיות מול המטופל ומגדירים את הצרכים שלו, יהיה לכם קל יותר להגדיר את התפקיד ולמצוא מטפלת שעונה על כל הדרישות. 

טיפים לבחירת מטפלת לקשישים

מלבד עמידה בדרישות התפקיד ישנם גם פרמטרים אחרים שיכולים לעזור לכם להחליט, לפניכם כמה מהם:

  • הבינו את הצרכים של הקשיש היטב – גם אם אתם מבינים שיקירכם זקוקים למטפלת, זה דבר אחר להבין מהו סוג הטיפול שאתם הדרוש. יש רמות שונות של טיפול, וככל שתגדירו את הצרכים היטב, כך תוכלו לקבל את המענה המתאים. 
  • היו קשובים למציאות הפיננסית – כולנו היינו רוצים לאפשר ליקירינו את הטיפול הטוב ביותר ולהעניק להם צוות של מטפלות שעובדות סביב לשעון. אך ברוב המקרים המציאות לא תמיד תאפשר זאת ועליכם להבין מה תוכלו להרשות לעצמכם באופן ריאלי, לפני שתתחילו בחיפוש. 
  • ערבו את כל בני המשפחה בהחלטה – שימו לב שההחלטה מתקבלת על ידי כל בני המשפחה הרלוונטיים ושכל אחד יירתם לעזרה בדרך בה הוא יכול. ככל שתשתפו יותר כך תוכלו לגייס יותר עזרה לטובת הטיפול בקשיש. 

ולבסוף – סמכו על האינטואיציה שלכם 

כאשר אתם מראיינים מטפלת עליכם להרגיש שיש ביניכם לבינה ובינה לבין הקשיש כימיה ושתחושת הבטן שלכם טובה. אל תתביישו לשאול את כל השאלות החשובות כדי לראות את התמונה הגדולה ולקבל מושג לגבי איכותה ומקצועיותה של המטפלת. 

לכו עם מה שמרגיש לכם נכון. הרגשה טובה לגבי המטפלת כבר מהרגע הראשון תעניק לכם וליקירכם המון שקט נפשי, תעניק לכם ביטחון ותגרום לכם להרגיש שיקיריכם נמצאים בידיים טובות.

מאמרים נוספים

דאגה לצרכי מטופלים

מהו אשפוז בית?

איך עובד תהליך האשפוז בבתי חולים? לקריאת המאמר >>

מטפלת לקשישים – תהליך ליווי מלא למבוגרים

מהו אשפוז יום?

איך עובד תהליך האשפוז בבתי חולים? לקריאת המאמר >>

מטפלת לקשישים – תהליך ליווי מלא למבוגרים
דילוג לתוכן