מימוש זכויות רפואיות וזכאויות מול המוסדות השונים

מימוש זכויות רפואיות וזכאויות מול המוסדות השונים

איתור ומימוש זכויות וזכאויות היא מלאכת מחשבת של ממש ככל שזה נוגע לקהל של הגיל השלישי. אוכלוסיה זאת מגיעה מראש לגיל השלישי עם מאפיינים קודמים שעשויים להקנות להם זכויות וזכאויות (לדוגמא – נכה צה"ל, אלמן, נכות קודמת), וגיל הפרישה והרקע הרפואי מוסיפים רבדים נוספים.

אדם עשוי להיות זכאי לפיצוי/תגמול כספי כתוצאה מליקויים בריאותיים שונים, בעקבות תאונה, מחלה ועוד.
מימוש זכויות רפואיות במצבים שונים דורש ראשית הכרה בקיומן ו"התעסקות" בבירוקרטיה מרובה מול גופים ומוסדות כמו ביטוח לאומי, מס הכנסה, חברות הביטוח, ועוד.

אז איך מאתרים זכויות רפואיות המגיעות לנו?

ישנם מנועי חיפוש חדשים יחסית, בהם ניתן להשיב על שאלון ולמצוא במהירות מהן זכויות רפואיות המגיעות לנו והדרכים להגיע אל מימוש זכויות רפואיות מטעם משרדי הממשלה השונים.

הנה דוגמא למנוע חיפוש ממש מוצלח – https://mybenefits.gov.il/

מעבר לכך, כדאי מאוד להכיר את השחקנים הראשיים כאשר מחפשים להשיג מיצוי זכויות רפואיות וזכאויות עבור שכבת הגיל השלישי:

 1. משרד הבריאות – המשרד נושא באחריות הממלכתית להבטחת הבריאות לתושבי המדינה. המשרד קובע את המדיניות בתחום שירותי הבריאות והרפואה.
  המשרד עוסק בארגון, הפעלה ואספקת שירותי מניעה, אבחון, טיפול, שיקום ומחקר באופן ישיר או באמצעות מוסדות רפואיים.

  המשרד מספק שירותי בריאות בתחום האשפוז ורפואה מונעת וכן, מבטח את האוכלוסייה בתחומי בריאות הנפש, גריאטריה, בריאות הציבור ומכשירי שיקום. כן כן, משרד הבריאות מבטח את אזרחי ישראל דרך סל הבריאות. זה אומר, שכדי לדעת אם אתם זכאים לשירות רפואי, בדיקה או תרופה דרך סל הבריאות, הדרך הכי טובה היא לבדוק דרך משרד הבריאות וזה מאוד קל. נכנסים לפורטל הזה ומקלידים בשורת החיפוש את שם הטכנולוגיה הרפואית המבוקשת ותקבלו מיד פירוט, האם היא מאושרת דרך קופת החולים או דרך ביטוח הבריאות המשלים, ומה בעצם נדרש מכם כדי לקבלה.

  כך לדוגמא תוכלו להקליד בשורת החיפוש "מנוף חשמלי" – להבין שאתם זכאים לקבל כזה דרך סל הבריאות הבסיסי, ולקבל הנחיות כיצד לממש זכות זו.

 2. קופות החולים – גם באתרים של קופות החולים תוכלו לבצע חיפוש של הטכנולוגיה הרפואית או התרופה ולהבין מה נדרש על מנת לקבלה.
  תוכלו גם לבצע חיפוש של שמות של רופאים ולדעת האם ניתן לקבל מהם שירות דרך הקופה, או בהשתתפות עצמית מסוימת דרך הביטוח המשלים.

  אל תשכחו לברר מה הן הזכאויות שלכם דרך הביטוח המשלים! הביטוח המשלים הוא בעצם רובד נוסף בתשלום שהקופות מציעות מעבר לסל הבריאות, ומציע יותר שירותי "לייף סטייל" (רפואה משלימה, אסתטיקה), אך ממש לא רק!

 3. המשרד לשיוויון חברתי (רווחה) – האזרחים הוותיקים הם אחד מקהלי היעד של משרד זה, שפועל עבורם באפיקים כגון סיוע במימוש זכויות, הפגת הבדידות, סיוע בהשמה לעבודה, מסגרות יום ודיור מוגן ועוד. כדאי מאוד להיכנס לאתר של המשרד וללמוד על הפעילויות והאפשרויות שהוא מציע לקשישים בקהילה.
 4. מימוש זכויות רפואיות ביטוח לאומי – חלפו הימים של ביטוח לאומי כמוסד אפרפר ומיושן. היעילות של המוסד הפכה להיות באמת ראויה לשבח.
  הביטוח הלאומי מתפאר כיום באתר אינטרנט שקל מאוד להתמצא בו ולהבין עפ"י השתייכות לאוכלוסיה או מצב בחיים מה בדיוק מגיע לנו, כיצד להגיש תביעה או בקשה, ואף להגיש את הבקשה בקלות מהספה בבית מבלי להמתין בתור במשרדים.
  מומלץ מאוד לפתוח להורה הקשיש "איזור אישי" באתר ביטוח לאומי בהליך קצר ופשוט, לשמור את פרטי הגישה במקום נגיש עבורכם, וכך להיות מעודכנים כל הזמן מול התביעות שהגשתם לביטוח הלאומי.
אנו כאן עבורכם,
השאירו פרטים ונשתמע
מימוש זכויות רפואיות וזכאויות מול המוסדות השונים
דילוג לתוכן