מהו אשפוז יום?

מהו אשפוז יום?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

במסגרת אשפוז יום מטופלים שונים מקבלים את הטיפול הדרוש להם, אך מבלי לעזוב את הקהילה ואת סביבתם המשפחתית. מה שאומר, שהם מאושפזים למספר שעות מוגדר במרכזים ייעודיים במהלך היום כדי לקבל את הטיפולים הדרושים להם, ובתום הטיפול, הם משוחררים לביתם. 

באילו בעיות מטפלים במסגרת אשפוז יום?

באשפוז יום מטפלים בפתולוגיות שונות כמו למשל מחלות פסיכיאטריות, הפרעות אכילה, מחלות זקנה או אפילו טיפולי סרטן. בכל מרכז לאשפוז יום יש שעות איוש שונות, משאבים שונים ותחומי טיפול מגווים בהם מתמחה. 

ברוב המקרים אשפוז יום מתמקד במתן טיפול לאנשים שסובלים מהפרעה נפשית כלשהי ומצבם החמיר, ובגלל ההחמרה במצבם, הם זקוקים לטיפול אינטנסיבי ולאשפוז חלקי. חלק בלתי נפרד מהטיפול המתמקד בשיתוף פעולה של המשפחה בהליך הטיפולי באופן פעיל.

כיצד מתנהל הטיפול באשפוז יום?

במהלך אשפוז יום ניתן לבצע טיפולים שונים במטופלים בהתאם למחלתם. האשפוז נמשך למשך 6 שעות ביום, במהלכן המטופלים עוברים אבחון שיקומי רב ממדי כדי לבנות תכנית טיפולית איכותית ומותאמת אישית. הטפולים מגוונים וניתנים בהתאם לאופי המחלה. לרוב כוללים טיפול תרופתי, טיפול פסיכו-תרפויטי קבוצתי ופרטני וריפוי בעיסוק.

מעבר לכך, גם למשפחות של המטופלים מציעים טיפול ובעיקר תמיכה, ומשתפים אותם בתהליך הטיפולי של קרובי משפחתם. מרכזים לאשפוז יום גם דואגים לספק מידע על האבחון, האבחנה ועל הטיפול בכל עת ומספקים מענה מותאם אישית לצרכים שמתגלים. 

מה התפקיד של מרכזים לאשפוז יום? 

מרכזים לאשפוז יום לרוב מהווים שלב ביניים לאנשים שסובלים ממוגבלות נפשית, בין אשפוז בבית חולים לבין מגורים במסגרת הקהילה ולהיפך. מרכזים לאשפוז יום צמודים לבתי חולים ברוב המקרים, והטיפולים במרכזים אלו ניתנים על ידי צוות רפואי נרחב שכולל: אנשי ונשות מקצוע מתחום הסיעוד, העבודה הסוציאלית, הריפוי בעיסוק, הפסיכיאטריה, הפסיכולוגיה ועוד. הצוות הרפואי למעשה מסייע למטופלים להתמודד עם משברים נפשיים שחווים ועם החמרה במצבם הנפשי.

ניתן לקבל טיפולים במסגרת אשפוז יום לאחר קבלת הפניה של בית החולים או צוות המרפאות, כאשר הטיפול ניתן ללא תשלום ובדיסקרטיות מוחלטת. 

מלווים אתכם לאורך הדרך

משברים רפואיים אף פעם אינם פשוטים, קל וחומר כאשר ישנה החמרה במצבם של האנשים האהובים עליכם ויקרים לכם מכל. בין אם מדובר בהוריכם, בין אם בבני זוגכם ובין אם בילדיכם, אנו בטוחים שאתם רוצים לספק להם את הטיפול הרפואי הטוב ביותר. לא תמיד זה קל, כאשר עול הטיפול מוטל על כתפכם ואתם עשויים לחוש חוסר אונים. 

אבל אתם לא לבד. אנו ב"אחות לדרך" מעמידים לרשותכם מעטפת שלמה של שירותים שיכולה לסייע לכם גם ברגעי משבר, ולהוריד מכם את העול כך שתוכלו להתמקד באהובים שלכם. 

אנו נדאג לכל הפן הבירוקרטי, נתווך בין הגורמים הרפואיים השונים, נכין את הבית למתן הטיפול הטוב ביותר, נתאם תורים לבדיקות וטיפולים ונשתמש בכל הידע, המשאבים והכלים שעומדים לרשותנו כדי להפוך את החיים שלכם להרבה יותר קלים בתקופה הנוכחית. 

נשמח להושיט יד וללוות אתכם לאורך הדרך, ביותר דרכים מאחת! לפרטים נוספים דברו איתנו. מאמרים נוספים

דאגה לצרכי מטופלים

מהו אשפוז בית?

איך עובד תהליך האשפוז בבתי חולים? לקריאת המאמר >>

מהו אשפוז יום?
דילוג לתוכן