מהו אשפוז בית?

מהו אשפוז בית?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אם אשפוז בבית החולים מעורר אצלכם תחושה של אי נוחות, יכול להיות שתהיו מעוניינים לבחון את האפשרות של אשפוז בבית. אינכם לבד! מטופלים רבים בוחרים באשפוז בית, ומקבלים את הטיפול הטוב ביותר כפי שנחוץ להם בנוחות של ביתם. 

אם אתם מתלבטים לגבי האפשרות ורוצים להבין אותה יותר לעומק, ריכזנו לכם כמה מהפרטים החשובים. 

מהו אשפוז בית?

המגמה של אשפוז בית הולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות, בעולם וברחבי ישראל בפרט. באופן כללי, אשפוז ביתי הוא טיפול רפואי שניתן למטופלים בביתם על ידי צוות רפואי שזמין עבורם סביב השעון, כך שהוא מהווה חלופה לאשפוז בבית החולים ולטיפול שיקבלו שם. 

ברוב המקרים מדובר במטופלים אשר סובלים ממצב רפואי חריף, כאשר הטיפול במסגרת הביתית הנוחה והמוכרת, הנו חלק בלתי נפרד מתהליך ההחלמה ומהצלחתו של הטיפול. 

הטיפול עצמו הוא אותו הטיפול כפי שהחולה היה מקבל בבית החולים, והוא ניתן באמצעות צוות רפואי שמגיע לבית תוך מספר שעות, ובונה תכנית טיפול מותאמת אישית. בנוסף, הצוות הרפואי מגיע מדי יום לביצוע מעקב, כאשר הרופא המטפל מבצע ניטור ומעקב מרחוק. 

מה היתרונות של אשפוז ביתי?

בתי חולים מציעים טיפול רפואי איכותי לקשישים, חולים, מוגבלים פיזית ואחרים. יחד עם זאת, שהייה ממושכת בבית החולים, לעיתים לפרקי זמן ארוכים, עשויה להיות כרוכה במאמץ רגשי ונפשי. באשפוז ביתי זוכים לטיפול באותה איכות כמו בבית החולים המודרני, אך בנוחות של הבית. 

טיפול ביתי מאפשר למטופלים להתאושש במרחב הביתי המוכר, להישאר קרובים לאהובים עליהם, ליהנות מנוחות מקסימלית ועדיין לזכות לטיפול רפואי מיטבי. 

אילו שירותים ניתנים במסגרת הטיפול הביתי?

ישם לא מעט שירותים כמו למשל ביקור רופא לטובת אבחון וטיפול בבעיה. ניתן לבצע בדיקות מעבדה מסוימות כגון בדיקות דם ושתן, אפשר לבצע בדיקות הדמיה באמצעות מכונה ניידת. סוג נוסף של טיפולים אלו הם טיפולים סיעודיים אשר נחשבים לנפוצים ביותר במסגרת הטיפול הביתי. וגם ביקורים יומיומיים של אחות מוסמכת לצורך מעקב ומתן טיפול. מעבר לכך הטיפולים יכולים לכלול חבישת פצעים, טיפול תוך ורידי, מתן תרופות, ניטור ומעקב אחר מדדי הבריאות של המטופל, ניהול כאב, טיפולי פיזיותרפיה, עזרה בביצוע פעולות יומיומיות, טיפולי שיקום ועוד. 

כמובן שתכנית הטיפולים תבנה בהתאם למצבו הבריאותי, הרגשי והרווחתי של המטופל, כמו גם בהתאם לצרכים ולרצונות שלכם.

האם אשפוז בית עדיף על אשפוז בבית חולים?

לאשפוז בבית חולים יש יתרונות במתן שירותים רפואיים ברמת בטיחות, מקצועיות ואיכות גבוהה. היתרון המשמעותי ביותר של קבלת טיפול והחלמה בבית חולים הוא הגישה לאנשי מקצוע רפואיים סביב השעון, מה שמקטין את הסיכוי שמשהו ישתבש במהלך התקופה. כמו כן בבית החולים ישנו צוות מיומן שמסייע למטופלים בהיבטים שונים. 

עם זאת לצוותים בבית החולים יש הרבה יותר מטופלים לדאוג להם והם מתמודדים עם עומסי עבודה, מה שעשוי להקשות עליהם לספק תשומת לב מיוחדת לכל מטופל ומטופל. במסגרת אשפוז ביתי, המטופלים מקבלים יותר תשומת לב ותמיכה רגשית, והם נמצאים בסביבה המוכרת והבטוחה שלהם, מה שיכול לזרז את תהליך ההתאוששות. הם אינם חולקים חדר עם חולים נוספים, מעבירים את הזמן במיטה הביתית ויכולים להתמקד נטו בהחלמה. 

מעוניינים באשפוז ביתי – מה השלב הבא?

ניהול האשפוז הביתי בכוחות עצמכם ומציאת צוות רפואי שייסע לכם, זאת משימה מעט מאתגרת שיכולה להיות מכבידה. לנו ב"אחות לדרך" יש את כל המשאבים, הידע והניסיון שמאפשרים לנו לספק לכם את השירותים המותאמים ביותר לצרכים שלכם, במינימום טרחה עבור כל בני המשפחה. "אחות לדרך" תדאג לכל הפרטים הקטנים, תלווה אתכם לאורך התהליך עם מסלולים שונים שנבנו כדי לתת מענה מדויק לצרכים שלכם. אנו נסייע לכם להבין יותר לעומק את כל הגורמים שיש לקחת בחשבון לפני שיוצאים לדרך, ונעזור לכם לבנות את התכנית המתאימה ביותר באופן אישי. 

לפרטים נוספים אודות אשפוז בית, מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח להפוך את ההתמודדות שלכם לפשוטה ויעילה יותר!

 

מאמרים נוספים

מהו אשפוז בית?

מהו אשפוז יום?

איך עובד תהליך האשפוז בבתי חולים? לקריאת המאמר >>

מהו אשפוז בית?
דילוג לתוכן